close icon
page-title
Terminator: Mroczne przeznaczenie
Terminator: Mroczne przeznaczenie

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Terminator: Dark Fate
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Chiny, Stany Zjednoczone
 • Wydawca: 20th Century Fox

Terminator: Mroczne przeznaczenie [2019] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

star6.5
4868Ocen
date2019
date2h 08m

Skomentuj

 • avatar

  SeriesSorcerer

  |14 godziny temu
  Poza pięknymi widokami, szkoda czasu.
 • avatar

  sidney68

  |3 dni temu
  jak się nie podobają komuś reklamy to proszę iść płacić za netflix;) będzie mniej lagów jak wyniesiecie się stąd cymbały
 • avatar

  VibeViewer

  |5 dni temu
  ciekawe ile jeszcze ludzie będą narzekać że nie mogą oglądać jak to takie łatwe iks de
 • avatar

  QuestQueen

  |7 dni temu
  Kiepsko zrobiony ten film, poza fajnymi zdjęciami podwodnymi w pierwszych minutach, potem beznadziejny
 • avatar

  DigitalDrama

  |9 dni temu
  oglądamy właśnie z dziewczyną
 • avatar

  vXtraordinaryXpert

  |13 dni temu
  fakt że to film dla dzieci 💀💀
 • avatar

  HighDefinitionHero

  |13 dni temu
  i ten wysyp "krytyków filmowych bez gustu i wyczucia" Jak się wam coś nie podoba to zapraszam oglądać pierwszą miłość albo dlaczego ja. To wasz poziom :)

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Gdzie legalnie obejrzeć Terminator: Mroczne Przeznaczenie online?

Terminator: Mroczne Przeznaczenie to szósta odsłona popularnej serii filmów science fiction. W Polsce film miał swoją premierę kinową 23 października 2019 roku. Obecnie jest dostępny legalnie na kilku platformach VOD:

 • iTunes - można wypożyczyć lub kupić cyfrową kopię filmu w polskiej wersji językowej
 • Player - film dostępny w abonamencie bez dodatkowych opłat
 • Cineman - możliwość wypożyczenia na 48 godzin
 • Rakuten TV - wypożyczenie lub zakup cyfrowej wersji
 • Apple TV - dostępny w abonamencie Apple TV+

Najtańszą opcją jest obejrzenie Terminator: Mroczne Przeznaczenie w ramach abonamentu na platformach streamingowych Player lub Apple TV. Warto jednak pamiętać, że biblioteka filmów na tych serwisach zmienia się w czasie.

Terminator: Mroczne przeznaczenie

Jak oceniają Terminator: Mroczne Przeznaczenie polscy widzowie i krytycy?

Terminator: Mroczne Przeznaczenie spotkał się z mieszanymi ocenami polskich widzów i krytyków. W serwisie Filmweb przyznano mu średnią ocenę 6,8/10 na podstawie ponad 5 tys. głosów. Widzowie chwalą efekty specjalne, sceny akcji oraz grę aktorską Mackenzie Davis. Do mankamentów zaliczają z kolei nierówny scenariusz i brak świeżości w porównaniu do wcześniejszych części serii.

Krytycy w recenzjach chwalą dynamiczną akcję i sceny walk terminatorów. Pozytywnie oceniają także występ tria gwiazd: Lindy Hamilton, Arnolda Schwarzeneggera oraz Mackenzie Davis. Za słabe punkty uznają natomiast schematyczną fabułę i brak zaskoczenia. Łukasz Muszyński (Filmweb) pisze: "Mroczne przeznaczenie nie zachwyca, ale solidnie bawi i przypomina, że Terminator nadal ma w sobie moc”.

Najlepsze cytaty z filmu Terminator: Mroczne Przeznaczenie - poznaj je!

Oto kilka najlepszych cytatów z filmu Terminator: Mroczne Przeznaczenie:

„Przyszłość nie jest jeszcze zapisana. Możesz ją zmienić. Nikt tego nie robi za ciebie” - Sarah Connor do Grace.

„Moja matka mówiła, że istnieje przeznaczenie, które nas znajduje. Ja nie wierzę w przeznaczenie. Wierzę w to, że tworzymy własną przyszłość” - Dani Ramos.

„Nie jesteś człowiekiem, ale to nie znaczy, że nie masz duszy” - Sarah Connor do Terminatora.

„Jestem augmentowaną supersoldatką z przyszłości. Przybyłam w czasie, żeby cię chronić” - Grace do Dani Ramos po swoim pojawieniu się.

Terminator: Mroczne przeznaczenie

Arnold Schwarzenegger powraca jako T-800 - co wiemy o jego roli w Mrocznym Przeznaczeniu?

Jedną z największych atrakcji Mrocznego Przeznaczenia jest powrót Arnolda Schwarzeneggera w roli T-800. Aktor ponownie wciela się w kultowego już cyborga z przyszłości. Tym razem jego postać nosi imię Carl i prowadzi spokojne życie w Teksasie. Przez lata nauczył się być człowiekiem i stał się nawet przybraną rodziną Dani Ramos.

Kiedy pojawia się nowy, niebezpieczny terminator Rev-9 polujący na Dani, Carl staje po stronie kobiety, chroniąc ją przed zabójcą. Wraz z Sarah Connor i Grace tworzy drużynę, która stara się uratować przyszłość ludzkości. Carl udowadnia, że nawet maszyna może się zmienić.

Terminator: Mroczne Przeznaczenie - fabuła i opis filmu pełnego akcji

Akcja Terminator: Mroczne Przeznaczenie rozpoczyna się w Meksyku, gdzie żyje młoda Dani Ramos (Natalia Reyes) wraz z bratem Diegiem (Diego Boneta) i ojcem. Pewnego dnia w fabryce, w której pracują, pojawia się tajemnicza Grace (Mackenzie Davis) - w rzeczywistości zmodyfikowana augmentowana żołnierka z przyszłości. Ratuje ona Dani przed atakiem nowego terminatora Rev-9 (Gabriel Luna).

Grace wyjaśnia Dani, że ​​w przyszłości kobieta poprowadzi ruch oporu ludzi przeciwko maszynom. Dlatego sztuczna inteligencja Legion wysłała Rev-9, by ją zabić. Razem uciekają do Stanów Zjednoczonych, gdzie spotykają Sarę Connor (Linda Hamilton). W trójkę postanawiają powstrzymać Rev-9 i ocalić ludzkość.

Film pełen jest efektownych scen akcji i walk pomiędzy bohaterami a Terminatorami. Całość utrzymana jest w szybkim tempie. Twórcy zadbali także o nawiązania do poprzednich części serii.

Dlaczego Terminator: Mroczne Przeznaczenie warto obejrzeć? Recenzja

Terminator: Mroczne Przeznaczenie to film, który zdecydowanie warto obejrzeć. To świetna propozycja dla fanów serii - powrót Saray Connor i Arnolda Schwarzeneggera to duża gratka. Produkcja oferuje też sporo atrakcji dla widzów lubiących akcję i efekty specjalne - sceny walk Terminatorów z ludźmi są perfekcyjnie zrealizowane. Dużym plusem jest również dobra gra aktorska całej głównej obsady.

Mroczne Przeznaczenie wpisuje się dobrze w kanon poprzednich części i jest godnym dodatkiem do serii. Posiada wprawdzie pewne wady jak schematyczna fabuła, jednak rekompensują je zalety. Jeśli ktoś szuka dynamicznej rozrywki i lubi uniwersum Terminatora, ten film zdecydowanie go nie zawiedzie.

5 Podobnych Filmów

Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

Oceń film

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 4868

Udostępnij