close icon
page-title
Titanic
Titanic

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Titanic
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Stany Zjednoczone
 • Wydawca: Paramount

Titanic [1997] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

star7.9
24599Ocen
date1997
date3h 14m

Skomentuj

 • avatar

  Adek

  |7 godziny temu
  wszędzie muszą wj@#!ć tą poprawność politycznom co?
 • avatar

  ChillFlix

  |3 dni temu
  I should call her... xd
 • avatar

  WatchWizard

  |4 dni temu
  To było coś innego...na plus oczywiście
 • avatar

  ScreenSiren

  |4 dni temu
  Za każdym razem jak oglądam ten film, to mam mixed feelings, wspomnienia wracają ehh.. ale ogólnie to ok
 • avatar

  RetroReels

  |5 dni temu
  Ludzie którzy mają problem z odpaleniem streama = 🤓
 • avatar

  UnwindViewing

  |5 dni temu
  Pierdoły dla dzieci i to z problemami myślowymi.1/10
 • avatar

  sidney68

  |10 dni temu
  jak się nie podobają komuś reklamy to proszę iść płacić za netflix;) będzie mniej lagów jak wyniesiecie się stąd cymbały
 • avatar

  PrimePics

  |10 dni temu
  Dobry film, wręcz idealny jak na swój gatunek 10/10
 • avatar

  Bluedreams13

  |10 dni temu
  Zawsze się go dobrze ogląda. Uwielbiam wszystko od Paramount
 • avatar

  GrooveGazer

  |11 dni temu
  ok wyjaśnij mi dlaczego ten film jest tak dobrze oceniany? Niby spoko efekty i fajny plot twist ale no bez przesady bo du$# nie urywa;/

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Czy warto obejrzeć Titanic w 2023 roku?

Titanic to bez wątpienia jeden z najbardziej kultowych i rozpoznawalnych filmów w historii kina. Produkcja Jamesa Camerona z 1997 roku opowiada tragiczną historię zatonięcia tytułowego transatlantyckiego liniowca, który uznawany był za niezatapialny. W tle tego dramatycznego wydarzenia rozgrywa się poruszająca opowieść miłosna dwojga młodych ludzi z absolutnie różnych sfer społecznych - ubogiej dziewczyny Rose i bogatego mężczyzny Jacka. Titanic od premiery zachwycał widzów na całym świecie, łącząc w sobie wirtuozerię reżyserską, genialne aktorstwo, wspaniałą historię oraz niezwykłe efekty specjalne. Dziś, po ponad 25 latach od wejścia na ekrany, wciąż warto zobaczyć ten wyjątkowy obraz, który na zawsze odmienił kino.

Titanic

Jak obejrzeć Titanic online za darmo z lektorem?

Choć Titanic to stosunkowo stary film, jego popularność nie zmalała i wciąż przyciąga nowych widzów. Ci, którzy chcieliby obejrzeć dzieło Camerona online i to całkowicie za darmo, mają kilka opcji. Jedną z nich są serwisy vod oferujące bezpłatny dostęp do klasyków kina za pośrednictwem przeglądarki. Warto też śledzić player telewizji internetowych, gdzie Titanic co jakiś czas pojawia się w ramówce. Oczywiście trzeba się liczyć z przerwami reklamowymi. Jeśli chodzi o wersję językową, wiele serwisów udostępnia film z polskim lektorem.

Gdzie legalnie obejrzeć Titanic z polskim dubbingiem?

Chcąc obejrzeć Titanic w jakości HD z polskim dubbingiem, legalną opcją będzie wypożyczenie filmu na jednej z platform VOD. Produkcja Camerona dostępna jest m.in. w serwisach Rakuten, Cineman, Chili Cinema, Play Now, Apple TV, Google Play, Amazon Prime czy też Canal+ Online. Ceny wypożyczenia na 48 godzin zaczynają się już od kilku złotych. Alternatywą jest zakup płyty DVD/Blu-ray - Titanic doczekał się bogatego wydania kolekcjonerskiego zawierającego m.in. rozszerzone sceny i materiały dodatkowe.

Titanic

Fabuła Titanica - o czym jest ten kultowy film?

Akcja Titanica rozpoczyna się 10 kwietnia 1912 roku w Southampton, skąd w swój dziewiczy rejs wyruszył tytułowy transatlantyk. Wśród pasażerów luksusowego giganta znajduje się 17-letnia Rose DeWitt Bukater, która wraz z zaręczonym Calem podróżuje do Ameryki. Na pokładzie dziewczyna poznaje biednego artystę Jacka Dawsona i między parą rodzi się uczucie. Tymczasem Rankiem 14 kwietnia dochodzi do tragedii - Titanic uderza w górę lodową, która powoduje zatonięcie statku. Rose i Jack walczą o przetrwanie i próbują razem przeżyć tę straszną katastrofę.

Najlepsze cytaty z Titanica - poznaj kultowe kwestie

Titanic zapewnił sobie status kultowego filmu nie tylko za sprawą wciągającej fabuły i rozmachu produkcji. W pamięci widzów na zawsze zapisały się także porywające dialogi i sceny z udziałem głównych bohaterów. Do najbardziej znanych cytatów zaliczyć można m.in.:

 • "Jestem królem świata!" - krzyk Jacka na dziobie Titanica.
 • "Narysuj mnie jak jedną ze swoich francuskich dziewcząt" - słynna scena aktu Rose.
 • "Obiecuję, że nigdy cię nie opuszczę, Rose" - przysięga Jacka ukochanej.

Kate Winslet i Leonardo DiCaprio - odtwórcy głównych ról w Titanicu

Rolami Rose i Jacka reżyser Cameron obsadził dwójkę młodych, utalentowanych aktorów, którzy za sprawą Titanica z miejsca stali się megagwiazdami. Kate Winslet jako 17-letnia Rose zachwyciła kreacją dobrze wychowanej dziewczyny, marzącej jednak o prawdziwej miłości i wolności. Z kolei Leonardo DiCaprio jako ubogi artysta Jack Dawson stworzył niezapomnianą postać pełną beztroski, optymizmu i marzeń. Aktorzy doskonale oddali uczucie rodzące się między ich bohaterami, tworząc jedną z najbardziej kultowych par w historii kina.

Dlaczego Titanic to jeden z najbardziej kultowych filmów w historii?

Sukces Titanica i jego status arcydzieła zawdzięcza się wielu czynnikom. Po pierwsze reżyserowi Jamesowi Cameronowi udało się oddać tragizm prawdziwych wydarzeń i stworzyć poruszającą opowieść o miłości. Film zachwyca rozmachem - widzowie mogą zobaczyć wierną rekonstrukcję Titanica i jego wnętrz. Cameron po mistrzowsku buduje napięcie, a scena uderzenia w górę lodową i zatonięcie statku należą do najbardziej dramatycznych w historii kina. Ogromne wrażenie robiły również niezwykłe jak na tamte czasy efekty specjalne. Wszystko to sprawia, że Titanic wciąż wzbudza emocje i zachwyca, jak w dniu premiery.

Jak James Cameron stworzył arcydzieło kina - kulisy produkcji Titanica

Aby zrealizować swą wizję Titanica, reżyser Cameron nie szedł na kompromisy. Film kręcono na ogromnej makiecie luksusowego transatlantyku w skali 1:1, dzięki czemu uzyskano niezwykły realizm. Sceny katastrofy nakręcono w specjalnym zbiorniku zawierającym 17 milionów litrów wody. Na planie zatrudniono 1500 statystów, a aktorzy trenowali nurkowanie, by móc kręcić pod wodą. Cameron osobiście uczestniczył w nurkowaniach do wraku Titanica, by jak najwierniej oddać realia. Ogromny budżet pochłonęły też efekty specjalne - komputerowo wygenerowane ujęcia katastrofy i zatonięcia statku. Dzięki perfekcjonizmowi Camerona Titanic stał się arcydziełem kina.

Titanic - recenzje i opinie widzów o filmie Jamesa Camerona

Titanic od premiery zachwycał zarówno krytyków, jak i miliony widzów na całym świecie. W recenzjach chwalono reżyserię Camerona, grę aktorów, wspaniałe zdjęcia i efekty specjalne. Krytycy podkreślali, że reżyserowi udało się oddać tragedię zatonięcia statku przez pryzmat losów bohaterów i stworzyć wzruszającą opowieść. Widzowie do dziś wspominają wstrząsające sceny dramatu i walki o życie na tonącym transatlantyku. Film zebrał też mnóstwo prestiżowych nagród, m.in. 11 Oscarów. Dla wielu Titanic to po prostu najlepszy film w historii kina - arcydzieło, które wciąż wzbudza emocje i które trzeba zobaczyć.

5 Podobnych Filmów

Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 24599

Udostępnij