alt

Trigal [2022] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

rating6.9
35
Ocen
calendar2022
time1h 56m

Aktorzy

Actor Alberto Guerra

Alberto Guerra

Actor Úrsula Pruneda

Úrsula Pruneda

Actor Nicolasa Ortíz Monasterio

Nicolasa Ortíz Monasterio

empty-image

Memo Villegas

empty-image

Emilia Berjón

empty-image

Abril Michel

empty-image

Patricia Ortiz

empty-image

Gerardo Trejo Luna

Obejrzyj także

Gdzie obejrzeć film Trigal bez limitu?

Film Trigal to jedna z najgłośniejszych polskich premier kinowych 2022 roku. Obraz w reżyserii Łukasza Kosmowskiego wszedł na ekrany kin 25 października i zebrał bardzo dobre recenzje od krytyków oraz widzów. Gdzie więc można obejrzeć ten film bez limitu, nie wychodząc z domu?

Trigal od razu trafił do szerokiej dystrybucji kinowej, więc przez pierwsze tygodnie od premiery najlepszą opcją jest wybrać się do kina i zobaczyć ten obraz na dużym ekranie. Jednak już niedługo film powinien trafić na platformy VOD.

Spodziewać się można, że Trigal pojawi się najpierw na takich serwisach jak:

 • Player
 • Cineman
 • Apple TV
 • Rakuten TV
 • Chili

Na tych platformach VOD nowe filmy są często dostępne za opłatą już kilka tygodni po kinowej premierze. Być może więc już w listopadzie będzie można obejrzeć Trigal online. W przypadku Playera i Cinemana dostępny będzie zapewne polski lektor lub napisy.

Recenzje filmu Trigal - warto obejrzeć ten obraz?

Film Trigal zebrał bardzo pozytywne recenzje zarówno od krytyków, jak i od widzów, którzy mieli okazję go zobaczyć. Obraz opowiada poruszającą historię losów trójki rodzeństwa rozdzielonych po śmierci matki. Akcja rozgrywa się na wsi na Podlasiu w latach 80. XX wieku.

Krytycy chwalą przede wszystkim świetne aktorstwo Adrianny Gradzińskiej, która gra matkę tytułowej trójki dzieci. Gradzińska kreuje postać kobiety pełnej determinacji, ale i czułości. Aktorka znakomicie oddaje dramatyzm sytuacji samotnej matki i troskę o los osieroconego rodzeństwa.

Recenzenci podkreślają też wysoki poziom gry aktorskiej młodych wykonawców ról Trigala, Gieni i Elki. Dziecięcy aktorzy grają bardzo naturalnie i przekonująco. Widzowie chwalą również znakomite zdjęcia, które oddają klimat epoki PRL-u oraz piękno podlaskich pejzaży.

Zdecydowana większość recenzji poleca Trigal jako film wzruszający i poruszający, który z pewnością jest wart obejrzenia. To historia o sile rodzinnej miłości i więzach, których nie sposób zerwać. Film zostaje w pamięci na długo po seansie.

Fabuła i najlepsze cytaty z filmu Trigal z lektorem PL

Akcja filmu Trigal rozgrywa się w latach 80. na wsi na Podlasiu. Żyjąca w nędzy wdowa Wydra wychowuje troje dzieci - 13-letniego Trigala, 11-letnią Gienię i 5-letnią Elkę. Kiedy matka umiera, rodzeństwo zostaje rozdzielone.

Trigal trafia do poprawczaka, ponieważ ukradł chleb. Gienia zostaje wysłana do sierocińca, a małą Elkę adoptuje bezdzietna nauczycielka. Los rzuca rodzeństwem w różne strony, jednak cały czas myślą o sobie i marzą, by się odnaleźć.

Najlepsze cytaty z filmu Trigal:

 • "Nie jesteśmy sierotami, mamo. Mamy siebie" - Trigal
 • "Rodzina to najważniejsze, co w życiu masz" - Wydra
 • "Razem damy radę przetrwać wszystko, co los na nas ześle" - Gienia
 • "Moje rodzeństwo to cały mój świat" - Elka

Film Trigal to poruszająca opowieść o sile więzów rodzinnych i tęsknocie za bliskimi. Wzrusza i skłania do refleksji nad tym, co w życiu najcenniejsze.

Aktorzy w filmie Trigal - kto gra główne role?

Film Trigal to przede wszystkim popis aktorstwa utalentowanych dziecięcych wykonawców głównych ról. W Trigala wciela się 14-letni Michał Balicki, dla którego jest to pierwsza tak duża rola filmowa. 11-letnią Gienię gra Zofia Wichłacz, którą można było już zobaczyć w serialu "Wataha". Natomiast 5-letnią Elkę kreuje Nina Dziedzic.

Matkę trojga dzieci, Wdowę Wydrę, gra znakomita Adrianna Gradzińska. Aktorka znana z takich filmów jak "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" i "Ostatnia rodzina" stworzyła tu kreację pełną dramatyzmu i matczynego ciepła. W pozostałych rolach wystąpili m.in. Marian Dziędziel jako ojczym Trigala czy Cezary Łukaszewicz jako dyrektor sierocińca.

Reżyser Łukasz Kosmowski obsadził w filmie Trigal utalentowaną młodą obsadę. Dziecięcy aktorzy świetnie wcielili się w dramatyczne role i stworzyli poruszające, wiarygodne postacie. Ich gra aktorska została entuzjastycznie przyjęta przez krytyków.

Dlaczego warto obejrzeć film Trigal? Recenzja fabuły

Trigal to film, który zdecydowanie warto obejrzeć z kilku powodów. Po pierwsze, jest to poruszająca, oparta na faktach historia o trudnych losach samotnej matki i jej trojga dzieci. Produkcja przybliża realia życia na podlaskiej wsi w ubogich warunkach w czasach PRL-u.

Po drugie, ogromnym atutem filmu jest świetna gra aktorska, zwłaszcza młodych wykonawców ról dziecięcych. Widzowie podkreślają, że dawno nie oglądali tak naturalnych i przekonujących młodych aktorów na ekranie.

Po trzecie wreszcie, Trigal to pięknie nakręcony i zmontowany film. Zdjęcia oddają klimat epoki i urok podlaskich pejzaży. Montaż i muzyka budują nastrój i wzmagają emocje. Reżyser Łukasz Kosmowski stworzył dzieło poruszające i wzruszające, które na pewno pozostanie w pamięci widzów na długo.

Jaki jest scenariusz i produkcja filmu Trigal?

Scenariusz do filmu Trigal powstał na podstawie reportażu Anny Bikont i Joanny Szczęsnej pt. "Pamiątkowe rupiecie", opublikowanego na łamach "Gazety Wyborczej". Opowiada on prawdziwą historię losów rodzeństwa rozdzielonego po śmierci matki na podlaskiej wsi.

Autorem scenariusza jest Łukasz Kosmowski, który zadebiutował jako reżyser pełnometrażowym filmem fabularnym. Zdjęcia do filmu zrealizował Michał Dymek, znany z pracy przy serialu "Wataha". Muzykę skomponował duet Zby85. Łączy ona tradycyjne, ludowe brzmienia z muzyką elektroniczną i buduje nastrój lat 80.

Producentami filmu są Home Films oraz Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy. Obraz powstawał przez ponad 3 lata, a zdjęcia realizowano m.in. w Łomży i okolicach. Budżet produkcji wyniósł 4,5 miliona złotych. Film wsparły Polski Instytut Sztuki Filmowej i Telewizja Polska.

Dzięki wysiłkom twórców i atrakcyjnej fabule Trigal to produkcja wysokiej jakości, która przyciągnęła do kin tysiące widzów. To zdecydowanie jeden z najlepszych polskich filmów ostatnich lat.

10 Podobnych Filmów:

 1. Strefa interesów
 2. PERFECT DAYS
 3. Wszystkie imiona Boga
 4. Jezus
 5. Nigdzie
 6. W głowie się nie mieści
 7. Bagażnik – uwięziona
 8. After 5. Na zawsze
 9. Gran Turismo
 10. Ben Hur
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 35
Udostępnij serial
Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

10 Komentarzy

avatar

ptasiek_film

Poruszająca historia, która pozostaje w pamięci
avatar

dragonmen32

Filmy takie jak ten z pewnością sprawiają frajdę. Nawet jeśli trwają tylko 1h 56m, to angażują od początku do końca.
avatar

YElov

Mocna historia opowiedziana w zaledwie 1h 56m. Znakomita robota twórców tego filmy.
avatar

Bacha

Ten film wciąga i angażuje, mimo że trwa tylko 1h 56m. Gorąco polecam
avatar

MatFilm

Z oceną na poziomie 6.9, Trigal to pewniak. Jeśli szukasz czegoś naprawdę dobrego, powinieneś to zobaczyć!
avatar

Matek

Mocna ocena 6.9 sugeruje, że Trigal to pozycja obowiązkowa. Jeśli lubisz takie klimaty, będziesz zachwycony!
avatar

Gajdek12

Ocena 6.9 potwierdza, że Trigal to film, który trzeba zobaczyć. Opłaca się poświęcić na to czas.
avatar

Cent50

Gdyby wszystkie filmy były tak dobre jak Trigal z oceną 6.9, fani mieliby uczte. Gorąco polecam!
avatar

KubaManic98

Jeśli ocena 6.9 nie przekonuje Cię do obejrzenia Trigal, to nie wiem co zrobi wrażenie! Koniecznie sprawdź ten film.
avatar

LukasPicasso

Bardzo wysoka ocena na poziomie 6.9 sugeruje, że Trigal to pozycja obowiązkowa dla fanów Home Films.