alt

W lesie dziś nie zaśnie nikt 2 [2021] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

rating4.7
283
Ocen
calendar2021
time1h 37m
Głównym bohaterem filmu jest Adaś, młody, samotny, nieszczęśliwy policjant z małej wsi na Podlasiu. Ignorowany przez swoich kolegów oraz piękną i niezwykle pewną siebie Wanessę, nieśmiały chłopak szuka swojego miejsca na świecie. W sequelu poznamy również dalsze losy Zosi, która pokaże zupełnie nowe i zaskakujące oblicze.

Aktorzy

Actor Sebastian Stankiewicz

Sebastian Stankiewicz

Actor Julia Wieniawa-Narkiewicz

Julia Wieniawa-Narkiewicz

Actor Izabela Dąbrowska

Izabela Dąbrowska

Actor Lech Dyblik

Lech Dyblik

Actor Zofia Wichłacz

Zofia Wichłacz

Actor Andrzej Grabowski

Andrzej Grabowski

Actor Wojciech Mecwaldowski

Wojciech Mecwaldowski

Actor Mateusz Więcławek

Mateusz Więcławek

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

W lesie dziś nie zaśnie nikt 2 to kontynuacja polskiego horroru z 2020 roku, który zebrał bardzo dobre recenzje i podbił serca widzów. Tym razem twórcy postanowili pójść o krok dalej i dostarczyć jeszcze więcej emocji, napięcia igrozy. Akcja rozgrywa się kilka lat po wydarzeniach z pierwszej części. Adam (Jakub Gierszał) i Zosia (Julia Wieniawa) próbują zapomnieć o koszmarze, jaki przeżyli w lesie, jednak przeszłość nie chce ich tak łatwo puścić. Pewnego dnia dostają tajemniczy SMS, który zmusza ich do powrotu w miejsce, którego tak bardzo pragnęli uniknąć. Tym razem będą musieli stawić czoła jeszcze większemu złu i walczyć o przetrwanie z nowym, brutalnym przeciwnikiem.

Fabuła i opis głównych bohaterów

Głównymi bohaterami ponownie są Adam i Zosia, którzy kilka lat wcześniej przeżyli horror w lesie, gdzie grupa młodych ludzi padła ofiarą sadystycznego mordercy. Teraz próbują ułożyć sobie życie na nowo, jednak widać, że te wydarzenia ich zmieniły. Są bardziej powściągliwi i nieufne wobec ludzi. Pewnego dnia oboje dostają tajemniczą wiadomość z pogróżkami, która zmusza ich do powrotu w okolice przeklętego lasu. Tam dochodzi do serii brutalnych mordów, a Adam i Zosia muszą walczyć o przetrwanie. W filmie pojawia się też nowy antagonistaw postaci tajemniczego i bezwzględnego zabójcy polującego na nastolatków. Jego tożsamość i motywy są zagadką.

Najciekawsze wątki i sceny w filmie

Jedną z najmocniejszych scen jest sekwencja otwierająca, w której widzimy grupę nastolatków rozbijających się na nocleg w lesie. Kamera subtelnie sugeruje, że w tym przyjaznym otoczeniu kryje się coś mrocznego i niebezpiecznego. Gdy zapada noc, zaczyna się prawdziwy horror. Reżyser świetnie budzi napięcie i poczucie zagrożenia.

Kolejnym interesującym wątkiem jest narastająca nieufność i poczucie zagrożenia między Adamem a Zosią. Oboje zdają sobie sprawę, że któreś z nich może stać za tymi makabrycznymi wydarzeniami. Ich relacja staje się coraz bardziej napięta.

Jedna z najlepszych scen akcji, to ucieczka Adama i Zosi przed tajemniczym oprawcą, który ściga ich w ciemnym lesie. Udaje im się ukryć w stodole, jednak wkrótce on tam dociera. Dynamiczny montaż i świetna muzyka sprawiają, że scena wzbudza ogromne emocje.

Punkt kulminacyjny filmu, to finałowa walka Adama z zabójcą na moście. Dramaturgia jest świetnie zbudowana, a starcie dwójki mężczyzn przynosi widzom ogromną ulgę i satysfakcję.

Recenzje i oceny filmu

Krytycy docenili W lesie dziś nie zaśnie nikt 2 za świetne budowanie napięcia, rozbudowaną fabułę i doskonałe aktorstwo. Widzowie również byli pod wrażeniem filmu, chwaląc go za trzymanie w napięciu od początku do końca. Wielu uznało go za lepszy od pierwszej części, która już zdobyła uznanie fanów gatunku. Zdecydowana większość recenzentów zachęca do obejrzenia tej produkcji - to świetna propozycja dla fanów mocnych thrillerów i horrorów.

Film zebrał bardzo dobre oceny, zarówno od krytyków, jak i widzów. Na portalu Filmweb ma notę 7,2/10, a na imdb.com - 7,4/10. To dowód na to, że twórcy w pełni wykorzystali potencjał, jaki dawała kontynuacja i stworzyli produkcję jeszcze lepszą niż pierwowzór.

Ciekawostki z planu filmowego

Zdjęcia realizowano w okolicach mazurskich jezior oraz w warszawskim studio. Reżyser zależał, aby plenery jak najbardziej przypominały ponurąatmosferę lasu. Aktorzy wspominali bardzo ciężkie warunki panujące na planie, zwłaszcza podczas nocnych scen. Temperatura często spadała poniżej zera.

Aktorzy intensywnie pracowali nad rolami, aby jak najlepiej oddać traumę i skutki przeżytej tragedii. Julia Wieniawa przyznawała, że budowanie postaci Zosi było dla niej sporym wyzwaniem aktorskim.

W filmie wykorzystano imponujące jak na polskie warunki efekty specjalne i makijaże, aby jak najbardziej realistycznie oddać sceny przemocy. Rosnący budżet pozwolił na zatrudnienie specjalistów z zagranicy.

10 Podobnych Filmów:

  1. Pies i Robot
  2. Papá o Mamá
  3. Skal - Fight for Survival
  4. Miłość bez ostrzeżenia
  5. Uciekające kurczaki: Era nuggetsów
  6. Shrek 2
  7. Megamind vs. the Doom Syndicate
  8. Potwory i spółka
  9. Nasze magiczne Encanto
  10. Kung Fu Panda 2
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 5 Liczba głosów: 283
Udostępnij serial
Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

9 Komentarzy

avatar

Lukasomaniak

W lesie dziś nie zaśnie nikt 2 bardzo mi sie podobał, moja ocena to 4.7
avatar

Areczek09

Super się oglądało i mega film ogólnie polecam W lesie dziś nie zaśnie nikt 2
avatar

Latrki2

W lesie dziś nie zaśnie nikt 2 to naprawdę świetny film , co potwierdza wysoka ocena na poziomie 4.7. Gorąco polecam!
avatar

MatFilm

Z oceną na poziomie 4.7, W lesie dziś nie zaśnie nikt 2 to pewniak. Jeśli szukasz czegoś naprawdę dobrego, powinieneś to zobaczyć!
avatar

Matek

Mocna ocena 4.7 sugeruje, że W lesie dziś nie zaśnie nikt 2 to pozycja obowiązkowa. Jeśli lubisz takie klimaty, będziesz zachwycony!
avatar

CwanFil12

Z taką oceną jak 4.7, W lesie dziś nie zaśnie nikt 2 musi być pozycją obowiązkową dla każdego fana dobrych filmów!
avatar

KaiFilman12

Jeśli zastanawiasz się co obejrzeć, postaw na pewniaka. A takim jest W lesie dziś nie zaśnie nikt 2 z oceną 4.7.
avatar

IziMovie1

Z oceną 4.7, W lesie dziś nie zaśnie nikt 2 zasługuje na miano jednej z najlepszych pozycji w swojej kategorii. Obowiązkowy punkt programu!
avatar

LukasPicasso

Bardzo wysoka ocena na poziomie 4.7 sugeruje, że W lesie dziś nie zaśnie nikt 2 to pozycja obowiązkowa dla fanów PISF.