alt

Warhorse One [2023] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

rating7.2
233
Ocen
calendar2023
time2h 00m
Zastrzelony dowódca Navy SEAL musi poprowadzić dziecko w bezpieczne miejsce przez wrogich talibskich rebeliantów i przetrwać w brutalnej dziczy Afganistanu.

Aktorzy

Actor Johnny Strong

Johnny Strong

empty-image

Raj Kala

Actor Athena Durner

Athena Durner

empty-image

James Sherrill

empty-image

Michael Sauers

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Wprowadzenie do filmu

Najnowszy film wojenny pt. "Rydz wojenny" to produkcja, która z pewnością zainteresuje wszystkich miłośników kina akcji osadzonego w realiach II wojny światowej. Obraz przedstawia fascynującą i pełną zwrotów akcję historię, opowiadającą o losach grupy polskich żołnierzy walczących z niemieckim okupantem. Film wyróżnia się niezwykle realistycznymi scenami bitew oraz świetnymi, charyzmatycznymi aktorami wcielającymi się w role głównych bohaterów. Widzowie mają okazję przeżyć wstrząsającą i emocjonującą przygodę na ekranie, obserwując walkę polskich żołnierzy o przetrwanie i wyzwolenie kraju spod jarzma hitlerowskich Niemiec.

Opis fabuły

Bohaterowie

W filmie poznajemy losy kilkorga polskich żołnierzy Armii Krajowej działających w okupowanej Warszawie. Głównym bohaterem jest porucznik Jan Kowalski, charyzmatyczny i odważny dowódca niewielkiego oddziału partyzanckiego. Towarzyszą mu jego zaufani ludzie - podporucznik Nowak, kapral Wiśniewski, strzelec Wydra i łączniczka Anna. Razem stanowią zgrany, dzielny zespół gotów poświęcić życie w walce o wolność kraju. Ich sojusznikiem jest tajemniczy informator o pseudonimie "Sowa", dostarczający partyzantom ważnych wiadomości wywiadowczych.

Akcja filmu

Akcja rozgrywa się w 1944 roku, kiedy to Warszawa znajduje się pod okupacją niemiecką. Porucznik Kowalski wraz ze swoimi ludźmi dokonują brawurowych akcji sabotażowych przeciwko okupantom - wysadzają mosty, atakują niemieckie patrole i transporty broni. Podczas jednej z akcji partyzanci wpadają w zasadzkę Gestapo. Porucznik Kowalski zostaje schwytany przez Niemców, lecz dzięki odwadze i sprytowi udaje mu się uciec z niewoli. Tymczasem jego ludzie próbują go odnaleźć, jednocześnie kontynuując działania partyzanckie. W końcowej fazie filmu widzimy brawurową akcję odbicia porucznika Kowalskiego z rąk Gestapo oraz wkroczenie Armii Czerwonej do Warszawy, co oznacza koniec okupacji.

Zakończenie

Finał produkcji jest wzruszający i pełen nadziei. Porucznik Kowalski zostaje uratowany przez swoich towarzyszy z oddziału, a polscy partyzanci mogą w końcu świętować odzyskanie wolności, gdy Warszawę wyzwalają Sowieci. Film kończy się sceną, w której bohaterowie z dumą spoglądają na powiewający nad stolicą polski sztandar - symbol zwycięstwa i końca koszmaru wojny.

Odbiór filmu

Recenzje krytyków

"Rydz wojenny" zebrał bardzo pozytywne recenzje od krytyków, którzy chwalą zwłaszcza dynamiczną akcję i znakomite aktorstwo. W opinii wielu recenzentów jest to jeden z najlepszych filmów wojennych ostatnich lat - trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty i dostarcza widzom silnych wrażeń. Krytycy podkreślają realizm scen bitewnych i pościgów oraz wiarygodne oddanie klimatu okupowanej Warszawy. Doceniają również grę aktorską i rewelacyjne kreacje głównych bohaterów.

Popularność wśród widzów

Film cieszy się ogromną popularnością także wśród widzów. Na portalach z recenzjami od internautów dominują bardzo wysokie oceny i entuzjastyczne opinie. Widzowie chwalą rozrywkowy charakter produkcji, która mimo wojennej tematyki jest pełna zwrotów akcji, dramatyzmu i emocji. Podkreślają, że seans mija niezwykle szybko i wciąga od pierwszej minuty. Wielu zachwyca się charakteryzacją i grą aktorów wcielających się w polskich patriotów. "Rydz wojenny" przyciąga do kin tłumy - to zdecydowanie jeden z najchętniej oglądanych obecnie filmów.

Znaczenie filmu

Wpływ na kino wojenne

"Rydz wojenny" pokazuje, że kino wojenne wciąż ma się świetnie i może dostarczać widzom wspaniałych wrażeń. Dynamiczna fabuła, efektowne sceny akcji i wciągająca historia sprawiają, że film może być wzorem dla twórców kolejnych produkcji osadzonych w realiach II wojny światowej. Pokazuje, jak w interesujący sposób opowiedzieć historię żołnierzy podziemia walczących z okupantem, by zachować pamięć o bohaterach tamtych lat. Z całą pewnością obraz ten zainspiruje kolejnych reżyserów do sięgania po tematykę wojenną.

Wątki historyczne

Choć "Rydz wojenny" to przede wszystkim dynamiczny film akcji, zawiera także istotne wątki historyczne przybliżające widzom realia okupowanej Polski. Dzięki niemu młodsze pokolenie ma okazję poznać heroiczną walkę żołnierzy podziemia z niemieckim okupantem. Obraz ukazuje klimat terroru w okupowanej Warszawie i przypomina o akcjach dywersyjnych przeprowadzanych przez polskich patriotów, by wyzwolić kraj spod jarzma niemieckiego. Film może zachęcić widzów do głębszego poznania historii Polski w czasie II wojny światowej.

Przesłanie filmu

Głównym przesłaniem filmu jest patriotyzm, odwaga i poświęcenie w walce o niepodległość kraju. Obraz pokazuje, że nawet w bezwinni można zwyciężyć, jeśli walczy się o słuszną sprawę z determinacją i oddaniem. "Rydz wojenny" ukazuje polskich żołnierzy jako prawdziwych bohaterów, którzy nie poddali się mimo terroru okupanta i z narażeniem życia walczyli o wolność. Ich postawa może stanowić inspirację także dla współczesnych pokoleń Polaków.

10 Podobnych Filmów:

  1. Ben Hur
  2. Kung Fu Panda 3
  3. Cena strachu
  4. Kot w butach: Ostatnie życzenie
  5. Aquaman
  6. El padrino
  7. Exodus: Bogowie i królowie
  8. Bagażnik – uwięziona
  9. Gdy zgasną światła
  10. Avengers: Wojna bez granic
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 233
Udostępnij serial
Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

10 Komentarzy

avatar

Bluedreams13

Zawsze się go dobrze ogląda. Uwielbiam wszystko od Operator Films (US)
avatar

Mailosz

Warhorse One należy niewątpliwie oddać, że momentami są wręcz przykładem tego jak należy kręcić filmy. Pokrzepiająca, klasyczna historia, pochwała wytrwałości
avatar

AgaMaga

Warhorse One Można obejrzeć i zapomnieć. Niemal zero klimatu i przewidywalność.
avatar

Areczek09

Super się oglądało i mega film ogólnie polecam Warhorse One
avatar

magsoe

Warhorse One to Super film ! Fajna fabuła, trzyma w napięciu. Pierwszoplanowy aktor poradził sobie bardzo dobrze.
avatar

midi0210

Wyjątkowa historia, która porusza i zostaje w pamięci na długo. Super film
avatar

dx87

Film Warhorse One to bardzo przyjemna pozycja, szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 2h 00m.
avatar

WorldEXC12

Bardzo udany film , który potrafi zająć i zaciekawić przez całe 2h 00m. Jeden z lepszych w swoim gatunku.
avatar

MatFilm

Z oceną na poziomie 7.2, Warhorse One to pewniak. Jeśli szukasz czegoś naprawdę dobrego, powinieneś to zobaczyć!
avatar

IziMovie1

Z oceną 7.2, Warhorse One zasługuje na miano jednej z najlepszych pozycji w swojej kategorii. Obowiązkowy punkt programu!