alt

Wielki zielony krokodyl domowy [2022] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

rating7.2
509
Ocen
calendar2022
time1h 46m
Kiedy rodzina Primmów przeprowadza się do Nowego Jorku, ich syn Josh z trudem przystosowuje się do nowej szkoły i nowych przyjaciół. Wszystko to zmienia się, kiedy chłopiec poznaje Lyle'a – śpiewającego krokodyla (Shawn Mendes), który uwielbia kąpiele, kawior i muzykę oraz mieszka na strychu ich domu. Dwójka szybko się zaprzyjaźnia, ale kiedy na Lyle'a czyha zły sąsiad, pan Grumps (Brett Gelman), Primmowie muszą połączyć siły z właścicielem Lyle'a, Hectorem P. Valenti (Javier Bardem), aby pokazać światu, że nie ma nic złego w wielkim śpiewającym krokodylu o wspaniałej osobowości.

Aktorzy

Actor Javier Bardem

Javier Bardem

Actor Scoot McNairy

Scoot McNairy

Actor Brett Gelman

Brett Gelman

Actor Taylor James

Taylor James

Actor Shawn Mendes

Shawn Mendes

Actor Constance Wu

Constance Wu

Actor Matthew Wilkas

Matthew Wilkas

Actor Jason Kravits

Jason Kravits

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Gdzie obejrzeć Wielki zielony krokodyl domowy online?

Wielki zielony krokodyl domowy to nowy film familijny, który miał swoją premierę kinową 7 października 2022 roku. Obecnie jest dostępny online na platformach VOD takich jak iTunes, Rakuten czy Google Play. Można go również wypożyczyć lub kupić na DVD lub Blu-Ray. Film opowiada historię tytułowego krokodyla o imieniu Lyle, który zamieszkuje w nowojorskim domu rodziny Primm. Jego przygody z mieszkańcami domu dostarczają wielu zabawnych i poruszających momentów. Wielki zielony krokodyl domowy to świetna propozycja dla całej rodziny.

Wielki zielony krokodyl domowy

Jaka jest fabuła filmu Wielki zielony krokodyl domowy?

Fabuła filmu skupia się wokół tytułowego krokodyla Lyle'a, który zostaje znaleziony przez Joshuę Primma w piwnicy ich nowego domu w Nowym Jorku. Okazuje się, że Lyle potrafi mówić i śpiewać. Szybko zaprzyjaźnia się z synem Primmów, Joshuą. Razem przeżywają wiele przygód, a Lyle pomaga Joshua pokonać strach przed występami. Jednak pojawienie się krokodyla budzi kontrowersje wśród sąsiadów Primmów. Lyle musi udowodnić, że jest przyjazny i chce tylko pomagać rodzinie. Film łączy w sobie elementy komedii, musicalu i ciepłej historii o przyjaźni. Przeznaczony jest dla całej rodziny.

Wielki zielony krokodyl domowy - recenzje i opinie

Film Wielki zielony krokodyl domowy spotkał się z pozytywnym odbiorem zarówno wśród krytyków, jak i widzów. W serwisie Rotten Tomatoes ma 84% pozytywnych recenzji. Krytycy chwalą barwną animację komputerową, wdzięczną historię i świetny dobór piosenek, które stanowią mocny punkt filmu. Widzowie w recenzjach podkreślają, że to świetna familijna produkcja, która przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Chwalą aktorów podkładających głosy postaciom, zwłaszcza Javiera Bardema w roli Lyle'a. Ogólny konsensus jest taki, że to udana, ciepła i zabawna animacja, idealna na wspólny seans z całą rodziną.

Wielki zielony krokodyl domowy

Najlepsze cytaty z Wielkiego zielonego krokodyla domowego

Oto kilka najlepszych cytatów z filmu:

 • "Muzyka jest jak jedzenie dla duszy"
 • "Nie karm krokodyli!"
 • "Czasami trzeba po prostu wierzyć w siebie i dać z siebie wszystko."
 • "Przyjaźń może przyjść z najmniej oczekiwanych miejsc."
 • Kto gra w filmie Wielki zielony krokodyl domowy? Aktorzy i role

  W polskiej wersji językowej głosu Lyle'owi, tytułowemu krokodylowi, użyczył Cezary Żak. Rodziców Primmów podłożyli głosami Dorota Landowska i Mikołaj Roznerski. Joshua Primma mówi głosem Oskara Villi Zeberanga. W oryginalnej angielskojęzycznej wersji Lyle'a dubbinguje utalentowany Javier Bardem. W rolach rodziców Primmów wystąpili Constance Wu i Scoot McNairy. Film zgromadził plejadę znanych i lubianych aktorów, co przekłada się na wysoką jakość animacji.

  Dlaczego warto obejrzeć Wielki zielony krokodyl domowy?

  Po pierwsze, to świetna rozrywka dla całej rodziny. Zarówno dzieci, jak i dorośli będą się doskonale bawić podczas seansu. Po drugie, film ma ciekawą, poruszającą fabułę i sympatycznych bohaterów, z którymi łatwo się utożsamić. Po trzecie, to musical z chwytliwymi piosenkami, które na długo zostają w pamięci. I wreszcie po czwarte, jest to po prostu bardzo dobrze zrealizowana, efektowna wizualnie animacja z topową obsadą aktorską. Każdy znajdzie w tym filmie coś dla siebie.

  Wielki zielony krokodyl domowy - zwiastun i sceny z filmu

  Oficjalny zwiastun Wielkiego zielonego krokodyla domowego zapowiada barwną, pełną humoru i ciepła animację z chwytliwymi piosenkami w tle. Prezentuje głównych bohaterów - sympatycznego krokodyla Lyle'a oraz chłopca Joshuę i ich rozwijającą się przyjaźń. Zwiastun pokazuje również wrażliwość i talent muzyczny Lyle'a. Przedstawia rodzinę Primmów oraz ich sąsiadów, którzy są zaniepokojeni nowym, nietypowym lokatorem. Materiał zachęca do obejrzenia zabawnej i wzruszającej historii niecodziennej przyjaźni.

  Jak powstawał film Wielki zielony krokodyl domowy? Kulisy produkcji

  Film jest ekranizacją popularnej serii książek dla dzieci autorstwa Bernarda Wabera z lat 60. i 70. XX wieku. Prawa do ekranizacji wykupiło studio Sony Pictures Animation. Reżyserami zostali Will Speck i Josh Gordon, a scenariusz napisał Will Davies. Film powstawał przez 5 lat. Twórcy postawili na animację CGI, aby jak najlepiej oddać wyraziste, kolorowe ilustracje z książek. Dużym wyzwaniem było odpowiednie odwzorowanie mimiki i ruchów krokodyla. Aktor Javier Bardem, który podłożył głos Lyle'a, pracował ze specjalistami od zachowania krokodyli. Efektem jest niezwykle sympatyczna i ciepła postać Lyle'a.

  Główny bohater w Wielkim zielonym krokodylu domowym - kim jest?

  Głównym bohaterem filmu jest tytułowy Wielki Zielony Krokodyl o imieniu Lyle. Jest on wyjątkowym krokodylem, ponieważ potrafi mówić i śpiewać. Ma też artystyczną duszę i wrażliwość. Uwielbia muzykę i marzy o karierze piosenkarza. Jest bardzo przyjazny i empatyczny. Szybko się zaprzyjaźnia z Joshuą Primmem i stara się go wspierać w trudnych chwilach. Pomaga mu pokonać strach przed występami. Lyle okazuje się oddanym przyjacielem i sojusznikiem. Jest także bardzo grzeczny i kulturalny jak na krokodyla. Ta sympatyczna postać podbija serca widzów.

  10 Podobnych Filmów:

  1. Pies i Robot
  2. Papá o Mamá
  3. Skal - Fight for Survival
  4. Miłość bez ostrzeżenia
  5. Uciekające kurczaki: Era nuggetsów
  6. Shrek 2
  7. Megamind vs. the Doom Syndicate
  8. Potwory i spółka
  9. Nasze magiczne Encanto
  10. Kung Fu Panda 2
  Oceń film lub serial
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  outline-star
  outline-star
  Ocena: 8 Liczba głosów: 509
  Udostępnij serial
  Robert Kwiatkowski

  Robert Kwiatkowski

  Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

  10 Komentarzy

  avatar

  Mailosz

  Wielki zielony krokodyl domowy należy niewątpliwie oddać, że momentami są wręcz przykładem tego jak należy kręcić filmy. Pokrzepiająca, klasyczna historia, pochwała wytrwałości
  avatar

  MatVOD

  Wielki zielony krokodyl domowy jest dobry i daję mu 7.2 na 509 ocen, ale do arcydzieła wiele mu brakuje. Nie przekazuje żadnych głębszych treści, nie skłania do żadnych refleksji i przemyśleń nad sensem życia,
  avatar

  Dave021

  Wielki zielony krokodyl domowy można oglądać i tysiąc razy i nigdy się nie nudzi. Niesamowite
  avatar

  orbi_soon

  Nie będę się rozpisywał dlaczego, bo to już nie raz było powiedziane. Wielki zielony krokodyl domowy można oglądać w nieskończoność! ARCYDZIEŁO
  avatar

  AgaMaga

  Wielki zielony krokodyl domowy Można obejrzeć i zapomnieć. Niemal zero klimatu i przewidywalność.
  avatar

  sidney68

  Przyjemna rozrywka, która trafia w gusta różnych widzów.
  avatar

  midi0210

  Wyjątkowa historia, która porusza i zostaje w pamięci na długo. Super film
  avatar

  Kokolonso092

  Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania, ten film dostarcza wielu emocji i wrażeń. Gorąco polecam Wielki zielony krokodyl domowy
  avatar

  KubaMANIA1

  Klimatyczny film , idealny na 1h 46m relaksu przy ekranie. Jakość wykonania na wysokim poziomie.
  avatar

  KubaManic98

  Jeśli ocena 7.2 nie przekonuje Cię do obejrzenia Wielki zielony krokodyl domowy, to nie wiem co zrobi wrażenie! Koniecznie sprawdź ten film.