close icon
page-title
Więzień labiryntu
Więzień labiryntu

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: The Maze Runner
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania
 • Wydawca: Ingenious Media

Więzień labiryntu [2014] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

star7.2
16470Ocen
date2014
date1h 53m

Skomentuj

 • avatar

  Adek

  |5 godziny temu
  wszędzie muszą wj@#!ć tą poprawność politycznom co?
 • avatar

  ChillFlix

  |3 dni temu
  I should call her... xd
 • avatar

  WatchWizard

  |5 dni temu
  To było coś innego...na plus oczywiście
 • avatar

  GrooveGazer

  |6 dni temu
  ok wyjaśnij mi dlaczego ten film jest tak dobrze oceniany? Niby spoko efekty i fajny plot twist ale no bez przesady bo du$# nie urywa;/
 • avatar

  RetroReels

  |10 dni temu
  Ludzie którzy mają problem z odpaleniem streama = 🤓
 • avatar

  sidney68

  |11 dni temu
  jak się nie podobają komuś reklamy to proszę iść płacić za netflix;) będzie mniej lagów jak wyniesiecie się stąd cymbały

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Gdzie legalnie obejrzeć Więźnia Labiryntu online?

Film Więzień Labiryntu po kilku latach od premiery wciąż cieszy się sporą popularnością wśród widzów. Dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji go obejrzeć albo chcieliby powtórnie przeżyć emocje płynące z seansu, mamy dobrą wiadomość - ten dystopijny thriller science fiction można obejrzeć legalnie online na kilku platformach streamingowych.

Po pierwsze, Więźnia Labiryntu znajdziemy w ofercie serwisu Netflix. Dostępny jest tam zarówno z lektorem, jak i z polskim dubbingiem, więc każdy wybierze dogodną dla siebie opcję. Film można też obejrzeć na platformie Amazon Prime Video, gdzie również jest dostępny w wersji z dubbingiem i z lektorem.

Kolejną opcją jest Player - serwis streamingowy TVN-u. Tam również znajdziemy Więźnia Labiryntu z polskim lektorem i z pełnym dubbingiem. Warto dodać, że obecnie na Playerze jest dostępny 30-dniowy darmowy okres próbny, więc można obejrzeć ten film, nie płacąc za subskrypcję.

Więzień labiryntu

Jaka jest fabuła filmu Więzień Labiryntu?

Akcja filmu Więzień Labiryntu rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie przyszłości. Główny bohater, Thomas, budzi się pewnego dnia w gigantycznym labiryncie, nie pamiętając niczego ze swojej przeszłości. Nie wie, jak się tam znalazł ani dlaczego. Odkrywa, że labirynt zamieszkują inni chłopcy, którzy również stracili pamięć. Razem próbują odnaleźć wyjście z tego tajemniczego miejsca.

Sytuacja komplikuje się, gdy Thomas dowiaduje się o istnieniu tajemniczej organizacji ZBI, która stworzyła labirynt i poddaje chłopców okrutnym eksperymentom. Codziennie o świcie do labiryntu wsyłany jest nowy nastolatek, a co tydzień w nocy jego ściany się przestawiają. Thomas postanawia zbuntować się przeciwko temu systemowi.

Wraz z grupą innych chłopców próbuje znaleźć drogę wyjścia z pułapki, walcząc jednocześnie z groźnymi stworzeniami nazywanymi "wróżami", które polują na nich w labiryncie. Muszą też stawić czoła śmiertelnym wyzwaniom, jakie przygotowała dla nich organizacja ZBI. W tym wszystkim Thomas próbuje odkryć prawdę o swojej przeszłości i celu, do którego został stworzony.

Dlaczego warto obejrzeć film Więzień Labiryntu?

Więzień Labiryntu to produkcja, która zapewnia widzom sporą dawkę emocji i trzyma w napięciu od początku do końca. Przede wszystkim można liczyć na dynamiczną akcję i efektowne sceny walki z potworami. Pojedynki z wróżami obfitują w zwroty akcji, a także niespodziewane momenty grozy.

Klimat filmu jest mroczny i intensywny, więc na pewno nie sposób się nudzić. Dodatkowo wciągająca jest zagadka labiryntu, którą bohaterowie próbują rozwiązać. Stopniowo odkrywane tajemnice tylko pogłębiają zaciekawienie widza i zachęcają do dalszego oglądania.

W filmie nie brakuje również wątków psychologicznych związanych z poszukiwaniem własnej tożsamości i przeszłości przez głównych bohaterów. Produkcja porusza ciekawe tematy etyczne dotyczące eksperymentów na ludziach. Świetnie napisana fabuła, charyzmatyczni bohaterowie i niebanalna historia - oto przyczyny, dla których Więzień Labiryntu jest wart obejrzenia.

Więzień labiryntu

Kto gra główne role w filmie Więzień Labiryntu?

Obsada Więźnia Labiryntu składa się z młodych, utalentowanych aktorów, którzy świetnie wcielili się w swoje postaci. Główną rolę Thomasa gra Dylan O’Brien, znany między innymi z serialu Nastoletni wilkołak. Aktor zagrał buntowniczego bohatera w sposób bardzo przekonujący i dał widzom kogoś, z kim można się utożsamiać.

Drugoplanową, ale bardzo charakterystyczną postać Alby'ego zagrał Aml Ameen. W rolę tajemniczego Newta wcielił się Thomas Brodie-Sangster. Fani Gry o tron rozpoznają w nim młodego aktora, który grał jedną z kluczowych ról w początkowych sezonach serialu.

Nie można też zapomnieć o Ki Hong Lee, który zagrał Minho, odważnego biegacza znającego labirynt lepiej niż ktokolwiek inny. Cała obsada doskonale oddała charaktery i motywacje bohaterów, przez co oglądanie ich perypetii jest jeszcze ciekawsze.

Najlepsze cytaty z filmu Więzień Labiryntu

Film Więzień Labiryntu zawiera kilka naprawdę dobrych, chwytliwych cytatów. Oto niektóre z najlepszych:

 • "Jeśli chcesz przeżyć, musisz przestrzegać zasad. Nikt nie pokonuje labiryntu."
 • "Nie jest ważne skąd pochodzisz, liczy się to, kim się stajesz."
 • "Nazywam się Thomas i pracuję dla ZBI. Pomogę wam się stąd wydostać."
 • "Wszyscy zaczynamy jako zieloni, ale musimy nauczyć się współpracy."
 • "Noc to czas, gdy potwory budzą się do życia."

Te przemyślane kwestie nie tylko dobrze podsumowują sytuację bohaterów, ale też zawierają uniwersalne przesłanie, z którym wielu może się utożsamić. Dlatego cytaty z Więźnia Labiryntu na stałe zapadają w pamięć.

Jakie recenzje zebrał film Więzień Labiryntu?

Więzień Labiryntu spotkał się z pozytywnym odbiorem zarówno wśród widzów, jak i krytyków. W serwisie Filmweb zdobył ocenę 7,2/10, natomiast w bazie IMDb ma 7,3/10, co świadczy o tym, że produkcja przypadła do gustu odbiorcom. Krytycy chwalili przede wszystkim wciągającą fabułę, świetną charakteryzację postaci i niepowtarzalny, mroczny klimat filmu.

Chwalono także znakomite aktorstwo, zwłaszcza Dylan'a O’Briena w roli głównego bohatera. Krytycy podkreślali, że film trzyma w napięciu i zaskakuje zwrotami akcji. Docenili również warstwę wizualną - scenografię przedstawiającą ponury labirynt oraz efekty specjalne wykorzystane przy kreacji potworów. Ogólnie Więzień Labiryntu zebrał bardzo dobre recenzje i można śmiało polecić go fanom dystopijnych thrillerów sci-fi.

5 Podobnych Filmów

Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 16470

Udostępnij