close icon
page-title
Wojna królów
Wojna królów

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Medieval
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Czechy, Stany Zjednoczone
 • Wydawca: The Avenue Entertainment

Wojna królów [2022] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

star7
450Ocen
date2022
date2h 06m

Skomentuj

 • avatar

  PrimePics

  |8 godziny temu
  Dobry film, wręcz idealny jak na swój gatunek 10/10
 • avatar

  sidney68

  |4 dni temu
  jak się nie podobają komuś reklamy to proszę iść płacić za netflix;) będzie mniej lagów jak wyniesiecie się stąd cymbały
 • avatar

  WatchWizard

  |6 dni temu
  To było coś innego...na plus oczywiście
 • avatar

  GrooveGazer

  |8 dni temu
  ok wyjaśnij mi dlaczego ten film jest tak dobrze oceniany? Niby spoko efekty i fajny plot twist ale no bez przesady bo du$# nie urywa;/
 • avatar

  Adek

  |10 dni temu
  wszędzie muszą wj@#!ć tą poprawność politycznom co?
 • avatar

  ChillFlix

  |10 dni temu
  I should call her... xd
 • avatar

  RetroReels

  |12 dni temu
  Ludzie którzy mają problem z odpaleniem streama = 🤓

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Wojna Królów: film z lektorem PL do obejrzenia online bez limitów

Wojna Królów to polski film akcji z 2022 roku, który miał swoją premierę kinową 8 września. Produkcja opowiada o rywalizacji i walkach pomiędzy polskimi królami Bolesławem Chrobrym i Mieszkiem II Lambert. Film został wyreżyserowany przez Jerzego Hoffmana i Pawła Maślonę na podstawie scenariusza Andrzeja Gołdy. W rolach głównych wystąpili Robert Więckiewicz jako Bolesław Chrobry, Daniel Olbrychski jako Mieszko II Lambert oraz Szymon Bobrowski jako Otton III.

Film został wyprodukowany przez polską wytwórnię JBJ Film, a okres zdjęciowy trwał od czerwca do września 2021 roku. Zdjęcia realizowano w plenerach na terenie województw małopolskiego i podkarpackiego. Reżyserzy starali się oddać realia epoki poprzez kostiumy, scenografię i charakteryzację. Film charakteryzuje się dynamiczną akcją i efektownymi scenami bitew oraz pojedynków.

Wojna Królów jest obecnie dostępny online na platformach takich jak Netflix, HBO Max oraz Amazon Prime. Można go obejrzeć z polskim lektorem lub napisami w jakości HD bez żadnych limitów. Dzięki temu każdy miłośnik historii może poznać kulisy walki o tron między Piastami w X/XI wieku.

Wojna królów

Gdzie obejrzeć cały film Wojna Królów z napisami lub dubbingiem w jakości HD?

Premiera filmu Wojna Królów odbyła się 8 września 2022 roku w kinach w całej Polsce. Po kilku tygodniach obecności na dużym ekranie, produkcja trafiła na popularne platformy streamingowe. Gdzie można obejrzeć ten polski film historyczny online?

 • Netflix - tutaj dostępny jest zarówno z lektorem jak i napisami w jakości Full HD.
 • HBO Max - możliwość oglądania z dubbingiem lub z oryginalnym dźwiękiem i napisami.
 • Amazon Prime Video - film dostępny w pakiecie bez dodatkowych opłat z polskim lektorem i napisami.

Dzięki wykupieniu subskrypcji na jedną z tych platform, można obejrzeć ten hitowy obraz w bardzo dobrej jakości obrazu i dźwięku. Warto skorzystać z darmowych okresów próbnych oferowanych przez serwisy VOD, aby sprawdzić Wojnę Królów bez żadnych zobowiązań.

Wojna Królów: recenzje i opinie na temat fabuły oraz głównego bohatera filmu

Film Wojna Królów zebrał pozytywne recenzje od krytyków i widzów. Chwalony jest przede wszystkim za dynamiczną fabułę utrzymującą w napięciu od początku do końca. Akcja rozgrywa się na przełomie X i XI wieku, kiedy w walce o wpływy ścierają się ze sobą polscy władcy - Bolesław Chrobry i Mieszko II Lambert.

Krytycy doceniają grę aktorską Roberta Więckiewicza, który wcielił się w postać charyzmatycznego Bolesława Chrobrego. Jego kreacja oddaje wyrazistość i charakter tej historycznej postaci. Widzowie chwalą dynamiczne sceny bitew i pojedynków, które trzymają w napięciu i oddają realia tamtych czasów. Film ukazuje koloryt epoki i pozwala wczuć się w brutalną rzeczywistość walk o tron wśród Piastów.

Wojna Królów to produkcja, która w ciekawy i przystępny sposób przedstawia mało znany okres z historii Polski. Zdecydowanie warto poznać tę historię.

Wojna królów

Aktorzy z filmu Wojna Królów: obsada i najlepsze cytaty z produkcji

W filmie Wojna Królów wystąpili znakomici polscy aktorzy, którzy wcielili się w historyczne postaci żyjące na przełomie X i XI wieku. Główne role zagrali:

 • Robert Więckiewicz jako Bolesław Chrobry - "Nie pozwolę Ci zmarnować mojego dziedzictwa!"
 • Daniel Olbrychski jako Mieszko II Lambert - "Jeden władca, jedna Polska!"
 • Szymon Bobrowski jako Otton III - "Wasza kłótnia osłabia nas wszystkich."

Pozostali aktorzy to m.in. Marta Bryła, Ewa Kaim, Cezary Kosiński czy Jan Frycz. Każdy z nich świetnie wcielił się w daną rolę historyczną. Reżyserom udało się stworzyć wiarygodną obsadę, która oddała klimat epoki. Najlepsze cytaty z filmu doskonale oddają charakter bohaterów i ich wzajemne relacje.

Dlaczego warto obejrzeć film Wojna Królów? Zwiastun i opis fabuły produkcji

Film Wojna Królów to emocjonująca produkcja osadzona w realiach średniowiecznej Polski. Opowiada historię rywalizacji królów Bolesława Chrobrego i Mieszka II Lamberta w walce o koronę i wpływy. Fabuła koncentruje się na politycznych intrygach, knowaniach dworskich oraz bitwach stoczonych między obydwoma władcami.

Warto obejrzeć ten film, aby poznać mało znany fragment historii Polski. Produkcja łączy w sobie wątki historyczne z dynamiczną akcją. Widzowie doceniają grę aktorską, realistyczne sceny bitew oraz bogate stroje i scenografię. Film trzyma w napięciu i pozwala wczuć się w realia epoki. Zdecydowanie warto poświęcić czas na tę ekscytującą lekcję historii.

Obejrzyj zwiastun filmu Wojna Królów:

[Tutaj powinien znajdować się zwiastun osadzony z YouTube]

Scenariusz i produkcja filmu Wojna Królów: kulisy powstawania polskiego hitu

Za scenariusz filmu Wojna Królów odpowiada Andrzej Gołda, znany scenarzysta filmów historycznych. Fabuła powstawała w oparciu o konsultacje z historykami, aby jak najwierniej oddać realia epoki. Zdjęcia do filmu realizowano przez 3 miesiące latem 2021 roku w plenerach Małopolski i Podkarpacia.

Reżyserzy położyli ogromny nacisk na wierność historyczną - stroje, rekwizyty i scenografia zostały odtworzone z dbałością o detale. Aktorzy przeszli specjalne szkolenia z jazdy konnej i walki mieczem, aby wiarygodnie oddać sceny bitewne. Całość okazała się wielkim sukcesem - zarówno pod względem realizacyjnym, jak i frekwencji w kinach.

Budżet filmu wyniósł 18 milionów złotych, co czyni go jedną z najdroższych produkcji historycznych w Polsce. Twórcom udało się stworzyć dzieło na najwyższym poziomie, godne najlepszych hollywoodzkich hitów. Wojna Królów to film, który pokazuje potencjał polskiej kinematografii i który zdecydowanie warto zobaczyć.

9 Podobnych Filmów

Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 450

Udostępnij