close icon
page-title
Wojownicze żółwie ninja: Zmutowany chaos
Wojownicze żółwie ninja: Zmutowany chaos

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Kanada, Francja, Stany Zjednoczone
 • Wydawca: Paramount

Wojownicze żółwie ninja: Zmutowany chaos [2023] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

star7.3
1152Ocen
date2023
date1h 40m

Skomentuj

 • avatar

  Adek

  |14 godziny temu
  wszędzie muszą wj@#!ć tą poprawność politycznom co?
 • avatar

  GrooveGazer

  |4 dni temu
  ok wyjaśnij mi dlaczego ten film jest tak dobrze oceniany? Niby spoko efekty i fajny plot twist ale no bez przesady bo du$# nie urywa;/
 • avatar

  ChillFlix

  |7 dni temu
  I should call her... xd
 • avatar

  RetroReels

  |8 dni temu
  Ludzie którzy mają problem z odpaleniem streama = 🤓
 • avatar

  sidney68

  |11 dni temu
  jak się nie podobają komuś reklamy to proszę iść płacić za netflix;) będzie mniej lagów jak wyniesiecie się stąd cymbały
 • avatar

  WatchWizard

  |13 dni temu
  To było coś innego...na plus oczywiście

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Nowy film z kultowej serii o walczących żółwiach ninja z pewnością zachwyci fanów jej poprzednich odsłon. Akcja produkcji rozgrywa się po wydarzeniach znanych z wcześniejszych części. Tym razem naszych bohaterów czekają nowe wyzwania. Będą musieli stawić czoła potężnemu i bezwzględnemu przeciwnikowi, który zamierza zmieść Nowy Jork z powierzchni ziemi. Na szczęście żółwie ninja i ich przyjaciele nie zostawiają sojuszników w potrzebie. Wspólnymi siłami postarają się pokrzyżować złowrogie plany wroga. Widzów z pewnością zachwycą efektowne sceny walk oraz widowiskowe pościgi. Twórcy wprowadzili też nowe, interesujące postacie, a losy głównych bohaterów nabiorą nieoczekiwanego obrotu. Film z pewnością zadowoli zarówno nowych widzów, jak i wieloletnich fanów żółwi ninja. Zachęcam do obejrzenia tej ekscytującej produkcji i przeżycia przygody razem z ulubionymi bohaterami!

Streszczenie fabuły filmu Wojownicze żółwie ninja: Zmutowany chaos

Akcja filmu rozpoczyna się, gdy żółwie ninja i ich przyjaciele świętują zwycięstwo nad Shredderem. Niestety radość nie trwa długo, bo w mieście pojawia się nowe zagrożenie. Jest nim potężny mutant Krang, który planuje zniszczyć Nowy Jork. Żółwie muszą połączyć siły z April O’Neil i Caseyem Jonesem, aby pokrzyżować jego plany. Na drodze staje im również dawny wróg Shredder, który nieoczekiwanie powraca. Podczas misji żółwie odkrywają też sekret dotyczący ich pochodzenia. Ostatecznie udaje im się pokonać Kranga i ocalić miasto. Jednak Shredder wciąż czai się w cieniu, gotów do odwetu.

Główni bohaterowie i ich charakterystyka

Głównymi bohaterami filmu są oczywiście dobrze znane żółwie ninja - Leonardo, Raphael, Donatello i Michelangelo. Leonardo to odważny i honorowy przywódca drużyny. Raphael to wojownik z gorącą głową, który często wpada w tarapaty. Donatello to geniusz i wynalazca, który konstruuje różne gadżety. Michelangelo to luźny żartowniś z niezwykłymi umiejętnościami ninjutsu. Żółwie pomagają im dwaj sprzymierzeńcy - April O’Neil, odważna dziennikarka oraz Casey Jones, uliczny wojownik z hokejową maską. Nowym, groźnym przeciwnikiem jest natomiast Krang - potężny kosmita, który chce podbić Ziemię.

Walki i akcja w filmie

Najlepsze sceny walki

Film obfituje w sceny akcji i widowiskowe walki. Jedną z lepszych jest starcie żółwi z armią Kranga w kanałach. Widać w niej umiejętne wykorzystanie różnych broni i efektowną choreografię. Kolejnym spektakularnym momentem jest finałowa konfrontacja z samym Krangiem i jego mechanicznymi poplecznikami. Żółwie muszą wykorzystać cały swój arsenał sztuk walki, aby pokonać potężnego przeciwnika.

Efekty specjalne i choreografia walk

Walki zostały perfekcyjnie zrealizowane pod względem technicznym. Szczególnie imponujące są efekty specjalne magicznych broni Kranga. Twórcy filmu postarali się też o realistyczną choreografię. Widać, że aktorzy długo trenowali sztuki walki, aby odpowiednio oddać ruchy bohaterów. Dzięki temu pojedynki wyglądają bardzo efektownie i angażują widza.

Najbardziej ekscytujące pościgi i akcje

Oprócz walk, w filmie nie brakuje też znakomitych scen akcji i pościgów. Jedną z najlepszych jest pogoń ulicami Nowego Jorku, gdy żółwie ścigają furgonetkę Kranga na swoich pojazdach bojowych. Niezwykle widowiskowy jest również moment, gdy żółwie muszą uciekać przed ogromnym mechanicznych potworem, niszcząc wszystko dookoła. Te sceny trzymają w napięciu i potrafią wywołać niezły zastrzyk adrenaliny.

Opinie o filmie

Recenzje krytyków

Krytycy bardzo ciepło przyjęli najnowszą odsłonę przygód żółwi ninja. Chwalą dynamiczną akcję, humor i nawiązania do popkultury. Doceniają też odświeżenie fabuły i wprowadzenie nowych, ciekawych postaci. Zwracają uwagę na świetną animację i efekty specjalne. Ogólny ton recenzji jest zdecydowanie pozytywny. Krytycy twierdzą, że jest to jeden z lepszych filmów o żółwiach ninja.

Oceny widzów

Również widzowie bardzo wysoko oceniają najnowszą odsłonę przygód żółwi ninja. W serwisach z recenzjami przyznają jej wysokie noty za humor, akcję i wierność pierwowzorowi. Doceniają wątki fabularne i nowe postacie. Fani chwalą twórców za zachowanie klimatu znanego z serialu. Ogólnie rzecz biorąc, widzowie uważają film za bardzo udany i wciągający.

Porównanie z poprzednimi częściami serii

W porównaniu do poprzednich części, nowy film wypada bardzo dobrze. Zachowuje klimat i humor kultowego serialu animowanego. Fabuła jest świeża i wprowadza nowe wątki, unikając nużącego powielania. Walki i akcja stoją na wyższym poziomie dzięki nowoczesnej animacji. Pojawienie się Kranga jako głównego przeciwnika to strzał w dziesiątkę. Ogólnie rzecz biorąc, fani uważają, że jest to jeden z lepszych filmów o żółwiach i godna kontynuacja serialu.

5 Podobnych Filmów

Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 1152

Udostępnij