close icon
page-title
Wszyscy moi przyjaciele nie żyją
Wszyscy moi przyjaciele nie żyją

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Wszyscy moi przyjaciele nie żyją
 • Język oryginalny: Polski
 • Kraj produkcji: Polska
 • Wydawca: Aurum Film

Wszyscy moi przyjaciele nie żyją [2020] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

star5.8
329Ocen
date2020
date1h 35m

Skomentuj

 • avatar

  sidney68

  |8 godziny temu
  jak się nie podobają komuś reklamy to proszę iść płacić za netflix;) będzie mniej lagów jak wyniesiecie się stąd cymbały
 • avatar

  SeriesSorcerer

  |6 dni temu
  Poza pięknymi widokami, szkoda czasu.
 • avatar

  DigitalDrama

  |6 dni temu
  oglądamy właśnie z dziewczyną
 • avatar

  HighDefinitionHero

  |8 dni temu
  i ten wysyp "krytyków filmowych bez gustu i wyczucia" Jak się wam coś nie podoba to zapraszam oglądać pierwszą miłość albo dlaczego ja. To wasz poziom :)
 • avatar

  vXtraordinaryXpert

  |12 dni temu
  fakt że to film dla dzieci 💀💀
 • avatar

  QuestQueen

  |13 dni temu
  Kiepsko zrobiony ten film, poza fajnymi zdjęciami podwodnymi w pierwszych minutach, potem beznadziejny

Spis treści

Czy Wszyscy moi przyjaciele nie żyją to film warty obejrzenia?

Komedia „Wszyscy moi przyjaciele nie żyją” w reżyserii Tomasza Mandesa to polska produkcja z 2020 roku, która zebrała bardzo dobre recenzje i jest warta obejrzenia. Film opowiada historię trzydziestokilkuletniego Adama, który pewnego dnia budzi się i odkrywa, że wszyscy jego znajomi nie żyją. Jest to zaskakujące, pełne czarnego humoru spojrzenie na współczesne życie i relacje międzyludzkie.

Wszyscy moi przyjaciele nie żyją

Gdzie obejrzeć film Wszyscy moi przyjaciele nie żyją online bez limitów?

„Wszyscy moi przyjaciele nie żyją” można obejrzeć online na kilku platformach streamingowych. Film jest dostępny bez limitów na Netflix, Player.pl oraz CDA Premium. Dzięki temu każdy może go obejrzeć w dogodnym dla siebie czasie, bez konieczności pobierania. To świetna okazja, aby poznać tę czarną komedię osadzoną w polskich realiach.

Jaka jest fabuła filmu Wszyscy moi przyjaciele nie żyją?

Bohaterem filmu jest Adam, trzydziestokilkuletni warszawiak, który pewnego dnia budzi się w swoim mieszkaniu i odkrywa, że wszyscy jego znajomi nie żyją. Nikt nie odbiera telefonu, nikt nie pojawia się w umówionych miejscach. Adam próbuje dociec, co się stało, jednak bezskutecznie. Wkrótce orientuje się, że życie bez przyjaciół ma też swoje plusy. Odzyskuje wolność, przestaje się przejmować opinią innych i zaczyna żyć tak, jak zawsze chciał. Jednak czy na dłuższą metę samotność go nie przerosła?

Wszyscy moi przyjaciele nie żyją

Wszyscy moi przyjaciele nie żyją - poznaj obsadę i aktorów

W rolę głównego bohatera Adama wcielił się świetny Bartosz Gelner, znany m.in. z seriali „Belfer” i „Ślepnąc od świateł”. Jego ekranową partnerką jest Alexandra Piskunov, grająca tajemniczą dziewczynę Alę. W pozostałych rolach zobaczymy takich aktorów jak: Sonia Mietielica, Zuzanna Lit, Łukasz Simlat i Adam Woronowicz.

Cytaty z filmu Wszyscy moi przyjaciele nie żyją, które zapadają w pamięć

Film zawiera wiele trafnych obserwacji na temat współczesnych relacji międzyludzkich. Oto kilka cytatów, które na długo zapadają w pamięć:

 • „Szczera rozmowa z drugim człowiekiem to luksus.”
 • „Wszyscy żyjemy w bańkach swoich przyjaciół.”
 • „No bo jak możesz kogoś lubić skoro go nie znasz?”

Seans pełen napięcia - o czym opowiada Wszyscy moi przyjaciele nie żyją?

Mimo komediowej konwencji, film pełen jest napięcia i zaskakujących zwrotów akcji. Przede wszystkim jest opowieścią o poszukiwaniu bliskości i sensu życia. Bohater z dnia na dzień traci wszystkich znajomych i musi na nowo poukładać swoje życie. Czy poradzi sobie z nową sytuacją? Czy zdoła odnaleźć prawdziwe relacje? Jak zareaguje na zniknięcie dotychczasowych punktów odniesienia? Odpowiedzi na te pytania przynosi wciągający seans.

Kim jest główny bohater filmu Wszyscy moi przyjaciele nie żyją?

Głównym bohaterem filmu jest Adam, przeciętny trzydziestokilkuletni warszawiak. Pracuje w korporacji, mieszka sam, a jego życie sprowadza się głównie do spotkań ze znajomymi. Kiedy oni niespodziewanie znikają, Adam musi stawić czoła wyzwaniu samotności i spojrzeć na siebie z boku. Okazuje się, że dotychczas żył tak, jak oczekiwali tego inni, zaniedbując własne potrzeby. Teraz musi na nowo określić swoją tożsamość.

Dlaczego warto obejrzeć film Wszyscy moi przyjaciele nie żyją?

„Wszyscy moi przyjaciele nie żyją” to film, który zmusza do refleksji i na długo pozostaje w pamięci. Porusza uniwersalne tematy: potrzeby bliskości, sensu życia i śmierci. Robi to jednak w lekki, komediowy sposób, dzięki czemu seans jest przyjemnością. Dodatkowo możemy zobaczyć świetne aktorskie kreacje i humor bazujący na trafnych spostrzeżeniach. Gorąco polecam ten film wszystkim poszukującym niebanalnej, inteligentnej rozrywki.

Scenariusz i produkcja filmu Wszyscy moi przyjaciele nie żyją

Za scenariusz filmu odpowiada duet Tomasz Mandes i Łukasz Maciejewski. Zdjęcia realizował Michał Dymek, a za muzykę odpowiada Jan Duszyński. Producentami filmu są Ewa Jastrzębska i Jerzy Kapuściński. Film powstał jako koprodukcja polsko-szwedzko-łotewska, przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Budżet filmu wyniósł 4,2 miliona złotych.

Zobacz zwiastun filmu Wszyscy moi przyjaciele nie żyją i zdecyduj czy obejrzeć

Zachęcam do obejrzenia zwiastuna produkcji. Już po nim widać, że jest to film pełen czarnego humoru i zaskakujących zwrotów akcji. Jeśli podoba Ci się ta konwencja i tematyka poszukiwania bliskości, na pewno warto dać szansę temu tytułowi. Film dostarcza rozrywki, ale też skłania do refleksji. Może okazać się jedną z ciekawszych polskich produkcji ostatnich lat, więc gorąco zachęcam do obejrzenia „Wszyscy moi przyjaciele nie żyją”.

5 Podobnych Filmów

Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

Oceń film

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 6 Liczba głosów: 329

Udostępnij