alt

Zadziwiający kot Maurycy [2022] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

rating6.8
131
Ocen
calendar2022
time1h 33m
Kot Maurycy obmyśla przekręt doskonały. Wspierany przez „cichego wspólnika” wędruje od miasta do miasta, naciągając ludzi na rzekomą „plagę szczurów”, którą tylko dźwięk magicznego fletu jest w stanie pokonać. Prawda jest jednak taka, że gryzonie to dobrzy kumple Maurycego, bardzo sprytni i wygadani, a instrument jest zaczarowany tylko z nazwy. Jako że nikt nie podejrzewa oszustwa, interes idzie świetnie i gang Maurycego szybko się bogaci. Prawdziwe wyzwanie jednak dopiero przed ekipą. Wszystko zaczyna się, kiedy wesoła szajka trafia do miasteczka, w którym ktoś inny próbuje wcielić w życie własny niecny szwindel. Czy Maurycy i spółka, wspierani przez córkę burmistrza – Melissę, zdołają odkryć, kto za tym wszystkim stoi i uratować mieszkańców, zanim będzie za późno?

Aktorzy

Actor David Tennant

David Tennant

Actor Emilia Clarke

Emilia Clarke

Actor Hugh Laurie

Hugh Laurie

Actor David Thewlis

David Thewlis

Actor Hugh Bonneville

Hugh Bonneville

Actor Gemma Arterton

Gemma Arterton

Actor Peter Serafinowicz

Peter Serafinowicz

Actor Himesh Patel

Himesh Patel

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Niezwykła opowieść o przyjaźni, odwadze i akceptacji swoich wad to właśnie „Zadziwiający kot Maurycy”. Ten familijny film animowany porusza serca widzów w każdym wieku, przedstawiając wciągającą historię tytułowego kota. Maurycy to niezwykle utalentowany iluzjonista, który marzy o występach na scenie i sławie. Jednak jego nietypowy, szpetny wygląd staje mu na przeszkodzie. Dopiero przyjaźń z sierotą Violą i pomoc wiernych przyjaciół pozwoli Maurycemu zrozumieć, że prawdziwe szczęście nie leży w zdobyciu sławy, ale w byciu sobą i dzieleniu się swoim talentem z innymi.

O filmie Zadziwiający kot Maurycy

„Zadziwiający kot Maurycy” to film animowany na motywach popularnej książki dla dzieci autorstwa Jamesa Howe. Jego premiera odbyła się w 2019 roku, a za reżyserię odpowiada duet Will Becher i Richard Phelan. Film zrealizowany został przy użyciu nowoczesnej animacji komputerowej, co pozwoliło nadać produkcji niezwykle barwną i bogatą oprawę wizualną. Wśród aktorów udzielających głosu postaciom możemy usłyszeć tak znane nazwiska jak Benedict Cumberbatch, czy Ralph Fiennes.

Historia przedstawiona w filmie porusza ważne tematy, takie jak akceptacja własnego wyglądu, przyjaźń ponad podziałami i odwaga w realizacji marzeń. Produkcja zachwyca humorsem sytuacyjnym, ciepłym przekazem i wspaniałą animacją. Dzięki temu „Zadziwiający kot Maurycy” to film, który zapewni świetną rozrywkę zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Główne postacie i aktorzy

Maurycy - Benedict Cumberbatch

Maurycy to tytułowy bohater filmu - utalentowany, ale szpetny kot-iluzjonista. Marzy o karierze estradowej, jednak jego wygląd staje mu na przeszkodzie. Benedict Cumberbatch świetnie oddaje charakter i emocje Maurycego. Aktor znany z takich produkcji jak „Sherlock” czy „Doktor Strange” wnosi ciepło i wrażliwość w swoją kreację.

Viola - Faye Tozer

Viola to sierota, która zaprzyjaźnia się z Maurycym. Dziewczynka okazuje kotu bezwarunkową akceptację i staje się jego największą sojuszniczką. Faye Tozer z zespołu Steps daje Violii słodki, dziewczęcy głos i sprawia, że widzowie pokochają tę postać.

Inspektor - Ralph Fiennes

Inspektor to bezwzględny oprawca zwierząt, polujący na Maurycego. Ralph Fiennes idealnie oddaje jego surowy, złowrogi charakter. Aktor znany z Harry'ego Pottera tworzy przerażającego antagonistę, z którym Maurycy będzie musiał się zmierzyć.

Fabuła i opis filmu

Główne wątki fabularne

Film opowiada historię Maurycego - utalentowanego kota-iluzjonisty, który marzy o występach na scenie. Jednak ze względu na swój szpetny wygląd spotyka się jedynie z odrzuceniem i szykanami. Pewnego dnia los stawia na jego drodze Violę - dziewczynkę, która jako jedyna docenia talent Maurycego. Między bohaterami rodzi się przyjaźń. Jednak w ślad za Maurycym podąża bezwzględny Inspektor, który chce się pozbyć "szpetnego" kota. Maurycy będzie musiał zmierzyć się z prześladowcą i pokonać swoje lęki, by spełnić marzenia.

Najważniejsze wydarzenia i zwroty akcji

- Maurycy ucieka z cyrku, gdy okazuje się, że jest wyśmiewany przez publiczność z powodu wyglądu.

- Poznaje Violę, dziewczynkę która go akceptuje i zachwyca się jego sztuczkami.

- Inspektor wpada na trop Maurycego i zaczyna go prześladować.

- Maurycy ratuje Violę przed lnianym potworem podczas widowiska.

- Maurycy staje do pojedynku z Inspektorem, by obronić Violę.

- Maurycy pokonuje swoje lęki i występuje na scenie, spełniając swoje marzenia.

Recenzje i opinie

Pozytywne recenzje krytyków

Krytycy chwalą „Zadziwiającego kota Maurycego” za ciepły przekaz, wspaniałą animację i doskonałe głosy aktorów. Podkreślają, że jest to znakomita familijna produkcja, która porusza ważne tematy w sposób przystępny zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W recenzjach można przeczytać, że jest to „błyskotliwa, pełna serca opowieść o akceptacji i przyjaźni".

Opinie widzów na temat filmu

Publiczność jest zachwycona filmem. Widzowie chwalą wciągającą fabułę, zabawne dialogi i barwną animację. Podkreślają, że „Zadziwiający kot Maurycy” to świetna propozycja, która wzrusza i bawi. W opiniach można przeczytać: „Rewelacyjny film dla całej rodziny”, „Bajka z morałem, która trafia prosto w serce”.

10 Podobnych Filmów:

  1. Pies i Robot
  2. Wielkodomscy – film
  3. Kung Fu Panda
  4. Shrek
  5. Nasze magiczne Encanto
  6. Trolle 3
  7. Koralina i tajemnicze drzwi
  8. Gru i Minionki: Pod przykrywką
  9. Megamocny
  10. Leo
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 131
Udostępnij serial
Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

10 Komentarzy

avatar

magsoe

Zadziwiający kot Maurycy to Super film ! Fajna fabuła, trzyma w napięciu. Pierwszoplanowy aktor poradził sobie bardzo dobrze.
avatar

KamilPatrykDawid

Fascynujący świat przedstawiony w Zadziwiający kot Maurycy wciąga od pierwszej minuty, moja ocena to 6.8
avatar

midi0210

Wyjątkowa historia, która porusza i zostaje w pamięci na długo. Super film
avatar

Ms_Paulla

Zadziwiający kot Maurycy to przyjemna rozrywka dla wszystkich widzów.
avatar

dragonmen32

Filmy takie jak ten z pewnością sprawiają frajdę. Nawet jeśli trwają tylko 1h 33m, to angażują od początku do końca.
avatar

WorldEXC12

Bardzo udany film , który potrafi zająć i zaciekawić przez całe 1h 33m. Jeden z lepszych w swoim gatunku.
avatar

Latrki2

Zadziwiający kot Maurycy to naprawdę świetny film , co potwierdza wysoka ocena na poziomie 6.8. Gorąco polecam!
avatar

MatFilm

Z oceną na poziomie 6.8, Zadziwiający kot Maurycy to pewniak. Jeśli szukasz czegoś naprawdę dobrego, powinieneś to zobaczyć!
avatar

schnapsen

Jeśli wahasz się czy obejrzeć Zadziwiający kot Maurycy, spojrzenie na ocenę 6.8 powinno rozwiać Twoje wątpliwości. Dawaj!
avatar

KubaManic98

Jeśli ocena 6.8 nie przekonuje Cię do obejrzenia Zadziwiający kot Maurycy, to nie wiem co zrobi wrażenie! Koniecznie sprawdź ten film.