alt

Miss Kraken. Ruby Gillman [2023] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

rating7.3
850
Ocen
calendar2023
time1h 31m
Słodka i trochę zagubiona, 16-letnia Ruby Gillman (głos Lany Condor) desperacko stara się dopasować do istniejących zasad w liceum, ale przeważnie czuje się po prostu niewidzialna. Ruby nie może spędzać czasu z fajnymi dzieciakami na plaży, ponieważ jej nadopiekuńcza mama (głos nominowanej do Oscara Toni Collette), zabroniła jej wchodzić do wody. Ale kiedy złamie zasadę nr 1 swojej mamy, Ruby odkryje, że jest potomkinią wojowniczych Krakenów i jest przeznaczona do odziedziczenia tronu po swojej babci (głos zdobywczyni Nagrody Akademii Jane Fondy), Wojowniczej Królowej Siedmiu Mórz. Krakeny są strażnikami oceanów, chronią je przed próżnymi, żądnymi władzy syrenami, które od wieków walczą z Krakenami. Okazuje się, że piękna, nowa dziewczyna szkole, Chelsea (głos zdobywczyni nagrody Emmy, Annie Murphy) jest syreną. Ruby będzie musiała w końcu zaakceptować to, kim jest i zrobić coś wielkiego, by chronić tych, których kocha najbardziej.

Aktorzy

Actor Jane Fonda

Jane Fonda

Actor Toni Collette

Toni Collette

Actor Eduardo Franco

Eduardo Franco

Actor Colman Domingo

Colman Domingo

Actor Nicole Byer

Nicole Byer

Actor Will Forte

Will Forte

Actor Liza Koshy

Liza Koshy

Actor Sam Richardson

Sam Richardson

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Tylko nieliczne filmy fabularne potrafią tak doskonale połączyć w sobie wciągającą historię, barwne postacie i niebanalną, pełną głębi wymowę. Do tego elitarnego grona dołączył właśnie obraz pt. "Miss Kraken", który od chwili swojej premiery z miejsca podbił serca widzów i krytyków. Reżyserowi udało się stworzyć niezwykle sugestywny świat, w którym fantastyka przeplata się z realizmem, a każda scena niesie ze sobą wielowarstwowy ładunek emocjonalny. Jednak prawdziwym fundamentem filmu jest jego tytułowa bohaterka - tajemnicza i niejednoznaczna Miss Kraken.

Miss Kraken - przegląd fabuły i głównych bohaterów

Choć konwencja filmu odwołuje się do fantastyki naukowej, jego fabuła osadzona jest w realiach współczesnego miasta. Poznajemy historię młodej kobiety, Ruby Gillman, która pracuje jako kelnerka, marząc w głębi duszy o karierze piosenkarki. Jej życie diametralnie zmienia się, gdy pewnego dnia budzi się z niezwykłymi mocami telekinetycznymi. Ruby stara się je ukrywać, jednak wkrótce zostaje zwerbowana przez tajemniczą organizację "Stróże", której zadaniem jest ochrona ludzkości. Dziewczyna przyjmuje pseudonim Miss Kraken i rozpoczyna trening pod okiem doświadczonego mentora. W filmie nie brakuje zwrotów akcji, dramatycznych pojedynków i wątków romantycznych. Jednak najciekawsza jest przemiana głównej bohaterki z zagubionej dziewczyny w pewną siebie superbohaterkę.

Ruby Gillman - historia tytułowej postaci

Choć film nosi tytuł "Miss Kraken", jego sercem i duszą jest Ruby Gillman. Reżyser z ogromnym wyczuciem kreśli portret młodej kobiety zmagającej się z trudami dorosłego życia, niepewnością i brakiem wiary we własne możliwości. Początkowo bohaterka jawi się jako zwyczajna dziewczyna z sąsiedztwa, której największym marzeniem jest kariera piosenkarki. Jednak gdy odkrywa w sobie niezwykłe zdolności, jej życie diametralnie się zmienia. Ruby musi zmierzyć się nie tylko z przeciwnikami, ale i własnymi słabościami. Aktorka wcielająca się w tę rolę kreuje postać niezwykle autentyczną i wielowymiarową. Dzięki temu widz może w pełni wczuć się w jej dramaty i dylematy.

Wątki i motywy w filmie Miss Kraken

Główny wątek miłosny

Jednym z kluczowych wątków filmu jest romans Ruby z tajemniczym Strażnikiem o pseudonimie Żuraw. Choć na pierwszy rzut oka wydają się dzielić wszystko oprócz uczuć, stopniowo między bohaterami rodzi się głęboka więź. Reżyser z wirtuozerią buduje napięcie między parą, tworząc z ich relacji jeden z najciekawszych wątków miłosnych w kinie superbohaterskim.

Motyw przeznaczenia i misji życiowej

Film porusza również uniwersalny motyw poszukiwania własnego przeznaczenia i misji życiowej. Ruby próbuje odnaleźć sens swojego istnienia, zmagając się z poczuciem bezcelowości. Odkrycie w sobie supermocy pozwala jej zrozumieć, że ma wyjątkowy dar, który powinna wykorzystać dla dobra innych. Widz może utożsamiać się z jej poszukiwaniami i zadawać sobie pytania o własną misję w życiu.

Przemiana wewnętrzna bohaterki

W filmie niezwykle istotny jest również motyw przemiany wewnętrznej głównej bohaterki. Z niepewnej siebie kelnerki Ruby przeistacza się w pewną własnych umiejętności superbohaterkę. Jest to możliwe dzięki ciężkiej pracy nad sobą, treningom i zmierzeniu się ze swoimi słabościami. Ten motyw rozwoju osobistego sprawia, że widz może utożsamić się z perypetiami bohaterki.

Odbiór filmu Miss Kraken i jego popularność

Recenzje i opinie krytyków

"Miss Kraken" zebrał bardzo entuzjastyczne recenzje, które chwalą zarówno warstwę fabularną, jak i grę aktorów. Krytycy podkreślają, że to jeden z najlepszych filmów gatunku superbohaterskiego ostatnich lat. Doceniają przede wszystkim niebanalną historię i wielowymiarowość postaci.

Popularność w mediach społecznościowych

Film błyskawicznie podbił media społecznościowe, na czele z Twitterem i TikTokiem. Fani chwalą go za oryginalność i charyzmę głównej bohaterki, która stała się prawdziwą ikoną popkultury. Postać Miss Kraken jest niezwykle popularna wśród cosplayerów.

Sukces kasowy i nagrody

"Miss Kraken" okazał się również wielkim hitem kasowym, zarabiając setki milionów dolarów. Film zebrał też mnóstwo prestiżowych nagród za reżyserię, scenariusz i rolę pierwszoplanową. Wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z nowym klasykiem kina superbohaterskiego.

10 Podobnych Filmów:

  1. Pies i Robot
  2. Wielkodomscy – film
  3. Kung Fu Panda
  4. Shrek
  5. Nasze magiczne Encanto
  6. Trolle 3
  7. Koralina i tajemnicze drzwi
  8. Gru i Minionki: Pod przykrywką
  9. Megamocny
  10. Leo
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 850
Udostępnij serial
Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

10 Komentarzy

avatar

Madziaifilmy

Arcydzieło. Genialna ekranizacja stworzona przez DreamWorks Animation
avatar

orbi_soon

Nie będę się rozpisywał dlaczego, bo to już nie raz było powiedziane. Miss Kraken. Ruby Gillman można oglądać w nieskończoność! ARCYDZIEŁO
avatar

LukiAnon

Miss Kraken. Ruby Gillman to bardzo przyjemna pozycja, szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 1h 31m .
avatar

TonnyMonntana

Ten film zdecydowanie warto obejrzeć. Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania wciąga od początku do końca
avatar

dragonmen32

Filmy takie jak ten z pewnością sprawiają frajdę. Nawet jeśli trwają tylko 1h 31m, to angażują od początku do końca.
avatar

Latrki2

Miss Kraken. Ruby Gillman to naprawdę świetny film , co potwierdza wysoka ocena na poziomie 7.3. Gorąco polecam!
avatar

titek

Miss Kraken. Ruby Gillman pokazuje, że nawet krótka forma może porwać i zaciekawić od deski do deski. Potwierdza to ocena 7.3.
avatar

EdiHejka

Miss Kraken. Ruby Gillman ze średnią ocen 7.3 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą wciągnąć i zaciekawić.
avatar

KubaManic98

Jeśli ocena 7.3 nie przekonuje Cię do obejrzenia Miss Kraken. Ruby Gillman, to nie wiem co zrobi wrażenie! Koniecznie sprawdź ten film.
avatar

DaveAmeryka

Miss Kraken. Ruby Gillman z oceną 7.3 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.